ارزان کرده دانلود رییس جمهور بیست و سی

ارزان کرده: دانلود رییس جمهور بیست و سی دانلود فیلم رییس جمهور انتخابات اقتصاد فرهنگ

گت بلاگز اجتماعی از تشکیل 236 پرونده انتخاباتی تا گلایه مدیر دادگستری به تایید صلاحیت بعضی از

هفته گذشته اخباری از جمله تشکیل 236 پرونده تخلف انتخاباتی در دادسرا و تأیید صلاحیت بعضی از کاندیدهای شوراها با وجود سوابق سنگین قضایی در حوزه حقوقی و قضایی

از تشکیل 236 پرونده انتخاباتی تا گلایه مدیر دادگستری به تایید صلاحیت بعضی از

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ هفته گذشته اخباری از جمله تشکیل 236 پرونده تخلف انتخاباتی در دادسرا، شرح چگونگی فیلتر شدن سایت کارانه قالیباف و تأیید صلاحیت بعضی از کاندیدهای شوراها با وجود سوابق سنگین قضایی در حوزه حقوقی و قضایی رسانه ای شد که در ذیل خلاصه این اخبار را می خوانید:
*اسماعیلی: تأیید صلاحیت بعضی از کاندیدهای شوراها با وجود سوابق سنگین قضایی/ دادگستری به وظیفه قانونی خود عمل کرده است
غلامحسین اسماعیلی مدیر دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضاییگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ گفت: دادگستری به تمامی استعلامات در رابطه با کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر و دِه پاسخ داده است و تمام این پاسخ ها متناسب با سوابق قضایی موجود در مراجع قضایی بوده است.

عبارات مهم : ایران

وی افزود: بعضی از کاندیداهای شرکت در انتخابات شوراها فاقد پرونده قضایی و جمعی هم دارای سوابق قضایی با جرایم متفاوت بودند که این سوابق در مقام اظهار نظر موجب رد صلاحیت کاندیداهای شوراهای شهر و دِه نمی شد.
رئیس دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: در بین افراد تأیید شده است در هئیت نظارت، افرادی تأیید صلاحیت شده است اند که دارای سوابق و محکو میت های سنگین امنیتی و حبس های طولانی مدت بودند که به تازگی از زندان آزاد شده است اند و با وجود اینکه ما در دادگستری سوابق آن ها را به هئیت های نظارت اعلام کردیم، ولی باز هم شاهد تأیید صلاحیت آن ها بودیم.
*عیسی سحرخیز به دادگاه رفت
دادگاه پیگیری به پرونده عیسی سحرخیز به اتهام توهین به مدیر قوه قضاییه روز(چهارشنبه) ساعت 10 صبح در شعبه 1057 دادگاه کیفری 2 استان پایتخت کشور عزیزمان ایران خاص کارکنان دولت به ریاست قاضی حیدری برگزار شد.
*هوشیاری سرباز یگان حفاظت شبکه ورود موادمخدر را به دام قانون انداخت
اعضای باند تبهکاری که با ارایه پیشنهاد رشوه تحویل یک دستگاه ماشین گران قیمت و مقادیر زیادی پول نقد در ازای حمل موادمخدر به وسیله یکی از سربازان به زندان قصد فریب وی را داشتند با هوشیاری سرباز وظیفه در دام قانون گرفتار شدند.
*جهانگیر: ناتوانی 65 درصدی زندانیان مهریه از پرداخت 200 سکه/7 درصد زندانیان محکومان جرایم غیر عمد هستند
اصغر جهانگیر مدیر شرکت زندان ها (19 اردیبهشت ماه) در دوازدهمین گردهمایی مدیران نمایندگی های ستاددیه سراسر کشور در محل مرکز آموزشی و پژوهشی منطقه 7 شرکت زندان ها گفت: هم اکنون از جمع 222 هزار نفری زندانیان سراسر کشور، 7 درصد را محکومان جرایم غیرعمد مشمول بر می شود که با مشاهده تعداد بالای بدهکاران مالی ناشی از صدور چک و تعهدات مربوط به مهریه و نفقه مورد نیاز به نظر می رسد ستاد دیده در کنار رسالت مهم خود در حوزه ساختن فرهنگ و آموزش به آحاد متفاوت جامعه نیز فعالیت کند.
وی با تفکیک بدهکاران مهریه به تعداد سکه های تقاضا شده است گفت: متاسفانه بیشترین میزان بدهکاران عنوان مهریه که 65 درصد این افراد را مشمول بر می شوند در پرداخت 100 تا 200 سکه ناتوان شده است اند که این امر ضرورت فعالیت در حوزه فرهنگی را بیش از پیش توجیه می کند. شایسته نیست ولی در عنوان مهریه با عنایت به مرخصی ها ما زندانی داریم که 5 سال در زندان بوده است.
*آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی مطرح کرد: نامزد ها شعارهای بی اساس و غیر منطقی ندهند/ زندگی مسئولان باید در سطح مردم عادی باشد/ قهر کردن با صندوق های رأی، خواست دشمن های است
آیت الله آملی لاریجانی مدیر قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی که روز دوشنبه برگزار شد، اظهار داشت: نامزد ها باید به نیازهای واقعی مردم توجه کنند و کار جهادی انجام دهند و از دادن شعارهای بی اساس و غیر منطقی پرهیز کنند. طرح پاره ای شعارهای بی اساس علیه قوه قضاییه و مسئولان آن از این قبیل است چنان که شعارهایی مانند زیاد کردن یارانه ها یا وعده هایی از این دست هم باید با مطالعه مطرح شود.
*خرم آبادی خبر داد:جزئیات چگونگی فیلتر شدن سایت کارانه قالیباف
قاضی خرم آبادی معاون امور فضای مجازی، راجع به فیلتر شدن سایت کارانه مربوط به آقای قالیباف اظهار داشت: ستاد انتخاباتی آقای روحانی در نامه ای در تاریخ 15 /2/ 96 به طور کتبی از فعالیت سایت کارانه شکایت کرده و تقاضای برخورد سریع نهاد های امنیتی و کمیسیون بررسی تبلیغات ریاست جمهوری با این سایت را داشته است.
وی افزود: این درخواست جهت اقدام مورد نیاز به دادستانی کل کشور ارسال شده است و در جلسه بر خط، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مورد بررسی قرار گرفت.
معاون قضایی دادستان کل کشور در امور اینترنت بیان کرد:بر اساس تصمیم اکثریت اعضای حاضر در جلسه بر خط، دستور فیلتر و مسدودسازی این سایت صادر شده است است.
*پزشکی قانونی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: فوت 210 تن ناشی از مسموميت با گاز مونوكسيد كربن
سازمان پزشکی قانونی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: در 12 ماه سال 95، 210 تن در اثر مسمومیت با گاز CO مونوکسید کربن جان خود را از دست داده اند.
طبق این گزارش، از کل فوت شدگان در اثر مسموميت با گاز CO در 12 ماهه سال گذشته، 154 تن مرد و 56 تن زن بوده اند.
*حجت الاسلام و المسلمین منتظری: نظارت تقویت شود، اقتصاد مقاومتی سریعتر تحقق پیدا خواهد کرد
حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور روز (یکشنبه) در همایش نقش دادسرا در تامین امنیت اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: در دادستانی کل کشور در گام نخست تلاش کردیم نظارت ها را متمرکز کنیم و در گام دوم تلاش ما معطوف به این امر بود که این نظارت ها را زیاد به صورت الکترونیکی انجام دهیم و در این رابطه کارها خوبی نیز در دست انجام است.
دادستان کل کشور در ادامه با اشاره به سهم دستگاه قضا در تحقق اقتصاد مقاومتی بیان داشت: اگر چه عمده وظایف و مسئولیت ها در امر اقتصاد مقاومتی متوجه دستگاه های اجرایی هست، ولی سهم دستگاه قضا نیز در تحقق اقتصاد مقاومتی یک امر بدیهی است.
وی با بیان این که ایجاد امنیت جهت فعالیت اقتصادی سالم در 2 حوزه قابل تحقق هست، گفت: حوزه اول مرتبط با مباحث نظارتی است که ابزار آن به لحاظ قانونی در قوه قضاییه موجود است و شرکت بازرسی کل کشور، دادستانی کل و سایر دستگاه های زیرمجموعه قوه قضاییه می توانند در امر نظارت بر تحقق اقتصاد مقاومتی و مقابله با فساد کارها مورد نیاز را انجام دهند.
*آیت الله آملی لاریجانی:اجرای مطلوب اقتصاد مقاومتی نیازمند اهتمام همه دستگاه ها است/ فقدان نظارت در دستگاه های اجرایی باعث ساز وقوع جرم های بزرگ است
آیت الله آملی لاریجانی مدیر قوه قضاییه روز (یکشنبه) در همایش نقش دادسرا در تامین امنیت اقتصادی و تحقق اقتصاد مقاومتی با بیان این که سیاست کم کردن جمعیت کیفری که ابلاغ شده است باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: البته اوضاع عمومی کشور به وقوع تخلف و جرم در کشور کمک کرده و سرریز آن به دستگاه قضایی هست، ولی در مجموع باید توجه شود که بعضی از بازداشت ها و محکومیت ها قابل است که به این شکل نباشد. موارد متعددی داشتیم که فردی حتی بعد از آخر دوره مجازات نیز کماکان در زندان ها باقی مانده بود که البته این عنوان مورد پیگیری قرار داده شد و شرکت زندان ها نیز موظف شد در این رابطه بر نظارت ها بیافزاید.
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به ضرورت اتخاذ نظارت های مطلوب در سیستم بانکی و بانک مرکزی در رابطه با پرداخت وام ها و توجه به امر پیشگیری در بحث معوقات بانکی گفت: در بحث معوقات بانکی نیازمند نگاهی علمی و دقیق هستیم و در این رابطه باید این توصیه مورد توجه قرار گیرد که در مسیر تولید کشور خللی ایجاد نشود و افراطی صورت نگیرد که موجبات تعطیلی واحدهای تولیدی را فراهم آورد.
*جعفری دولت آبادی: وصول ۱۵ هزار میلیارد تومان ردمال و جزای نقدی از متهمان پرونده های اقتصادی/ کم کردن 9 درصدی دزدی در تهران
عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران در همایش دادسراهای عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران با عنوان نقش دادسرا در تامین امنیت اقتصادی به تعداد پرونده های وارده و مختومه دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در سال 95 اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته مجموعاً 670 هزار پرونده وارد و 676 هزار پرونده نیز مختومه شده است است.
وی در ادامه وصول 15 هزار میلیارد تومان رد مال و جزای نقدی در پرونده های مبارزه با فساد در سال 95 را از جمله کارها دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در بحث مبارزه با فساد خواند و گفت: همچنین در سال گذشته در بحث مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد 15 هزار نفر از معتادان جمع آوری و به 154 هزار پرونده مستلزم اعدام و حبس ابد با کشف حدود 10 تن مواد مخدر پیگیری شد.
*در یکصد و دوازدهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه مطرح شد: تشکیل 196 پرونده تخلف انتخاباتی/ شرکت “آمیتیس طراوت کودکی” متعلق به وزیر آموزش و پرورش است/آقای روحانی دیپلماسی فعال شما جهت بازگرداندن پول های زنجانی چه کرد؟
حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضاییه در یکصد و دوازدهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که روز(یکشنبه) برگزار شد، به موارد ذیل اشاره کرد:
*واردات پوشاک با کارت بازرگانی یک شرکت فنی مهندسی
* آقای روحانی دیپلماسی فعال شما جهت بازگرداندن پولهای زنجانی چه کرد؟
وی تصریح کرد: آقای روحانی در مناظره انتخاباتی گفتند که 4 میلیارد دلار بابک زنجانی برده و محکوم شده، ولی اموال کجا رفته؟ قوه قضاییه باید پاسخگوی بازگردانی این اموال باشد، که البته این صحبت ها خلاف بود. اولا این اموال 4 میلیارد نبود و بخش زیادی بازگرداننده شده است و تنها بخشی باقی مانده است.
سخنگوی قوه قضاییه بیان داشت: بخشی از اموال هم در خارج از کشور هست. آقای روحانی پاسخگو باشد شما که در رأس دیپلماسی کشور هستید چه کار کردید که این پول ها باز گردانده شود؟ این پول ها در خارج از کشور است و در نوبه اول کار دیپلماسی جهت بازگرداندن آن بر عهده دولت و وزارت امور خارجه است.
*دستگیری یک زن جاسوس مرتبط با مسئولان دولتی
*کیفرخواست پرونده ریخته گران با 46 متهم به دادگاه رفت
* آخرین جزییات مؤسسه ثامن الحجج(ع)
سخنگوی قوه قضاییه ضمن اشاره به آخرین اوضاع مؤسسه ثامن الحجج(ع)، اظهار داشت: یک میلیون و 244 هزار از حساب های این پرونده برطرف مسئله شده است و چیزی حدود 9 هزار و 400 میلیارد تومان پرداختی داشته است و 3 هزار و 500 میلیارد تومان باقیمانده هست. اموال این پرونده شناسایی و کارشناسی شده است و از دو هفته دیگر به مزایده گذاشته می شود.
*پایگاه خبری سینما مثبت از شکایت مجید مجیدی تبرئه شد.
علی اکبر کساییان سخنگوی هیئت منصفه دادگاه مطبوعات در گفتگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قحوزه حقوقی- قضاییگروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار داشت: روز(یکشنبه) دادگاه پیگیری به اتهامات پایگاه خبری(سینما مثبت) و سایت خبری (کافه سینما) در شعبه 3 دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به ریاست قاضی کاشانکی با شکایت مجید مجیدی برگزار شد.
وی افزود: مدیر مسئول پایگاه خبری(سینما مثبت) به اتهام نشر مطالب خلاف واقع و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در دادگاه مطبوعات مجرم آشنا نشد.
*حجت الاسلام و المسلمین منتظری: تشکیل 236 پرونده تخلف انتخاباتی در دادسرا/ تعدادی شکایت از استانداران و فرمانداران به دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران ارجاع شد
حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور گفت: تا روز (۱۷ اردیبهشت) در سراسر کشور حدود ۲۳۶ فقره پرونده شکایت به دادسرا ارجاع شده است که از این تعداد، ۲۷ مورد از طریق وزارت کشور و مابقی از طریق ستادهای کاندیداهای انتخاباتی بوده است.
*از سوی مدیر قوه قضاییه:آیین نامه اجرایی «شرایط و چگونگی مصادره محل نگهداری کالای قاچاق ممنوع» ابلاغ شد
رئیس قوه قضاییه، آیین نامه اجرایی “شرایط و چگونگی مصادره محل نگهداری کالای قاچاق ممنوع ” را ابلاغ کرد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | پرونده | اقتصاد | دادگاه | دستگاه | اقتصادی | قوه قضاییه | مراجع قضایی | حقوقی و قضایی | سخنگوی قوه قضاییه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog