ارزان کرده دانلود رییس جمهور بیست و سی

ارزان کرده: دانلود رییس جمهور بیست و سی دانلود فیلم رییس جمهور انتخابات اقتصاد فرهنگ

گت بلاگز اخبار اجتماعی کلنگ‌زنی ساختمان 10 طبقه تازه پلاسکو در 29 دی

معاون معماری و شهرسازی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از کلنگ‌زنی ساختمان 10 طبقه تازه پلاسکو در 29 دی خبر داد و گفت : ساخت ساختمان تازه پلاسکو حدود سه سال ط

کلنگ‌زنی ساختمان 10 طبقه تازه پلاسکو در 29 دی

کلنگ زنی ساختمان 10 طبقه تازه پلاسکو در 29 دی

عبارات مهم : ایران

معاون معماری و شهرسازی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از کلنگ زنی ساختمان 10 طبقه تازه پلاسکو در 29 دی خبر داد و گفت : ساخت ساختمان تازه پلاسکو حدود سه سال طول می کشد.

به گزارش ایسنا مهدی حجت صبحگاه امروز در نشست خبری خود درخصوص آخر ساختمان پلاسکو، گفت: از همان ابتدا بنیاد مستضعفان تلاش کرد با تشکیل کارگروهای تخصصی روند کار را سرعت ببخشد و حتی مسابقه ایده طراحی ساختمان تازه پلاسکو را اجرا کرد.

کلنگ‌زنی ساختمان 10 طبقه تازه پلاسکو در 29 دی

وی افزود: بنیاد مستضعفان زمینی که در زیر ساختمان بود، همچنین پارکینگ “اکبر” در شرق آن به مساحت 4200 متر و ساختان پنج طبقه پشتی را خریداری کرده تا بتواند مجتمعی بسازد.

معاون شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه ما تراکم قانونی را که در طرح تفصیلی است به رسمیت می شناسیم، ولی از سوی دیگر حقوق مکتسبه کسبه هم باید در نظر گرفته می شود، گفت: نهایتا با جمع بندی های انجام شده است به این نتیجه رسیدیم که در 29 دی ماه جاری کلنگ ساختمان تازه پلاسکو زده شود، ساختمان تازه 5 طبقه پارکینگ دارد و در 10 طبقه ساخته می شود.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از کلنگ‌زنی ساختمان 10 طبقه تازه پلاسکو در 29 دی خبر داد و گفت : ساخت ساختمان تازه پلاسکو حدود سه سال ط

حجت با بیان اینکه شرکت میراث فرهنگی بارها اعلام کرده که پلاسکو در حریم مدرسه “ژاندارک” هست، گفت: با این حال شرکت میراث فرهنگی موافقت کرده که با رعایت ضوابط میراثی این ساختمان ساخته شود، هرچند می توانیم بارگذاری را در سمت پلاسکو که نزدیک مدرسه ژاندارک است با طراحی خاصی کمتر کنیم.

به گفته وی، باید در پلاسکو 2300 پارکینگ ساخته می شود، ولی با توجه به اینکه تنها در 5 طبقه زیرزمین 1300 پارکینگ می توانستند بسازند قرار است بنیاد مستضعفان پارکینگ برابر پلاسکو پارکینک پروانه را مرمت و هوشمند کند. تا مابقی ظرفیت پارکینگ ها در این قسمت تامین شود.

حجت با بیان اینکه تردد خودروها به پاساژ روبرو موجب قطع شدن خط خاص اتوبوس و بروز حوادثی می شد، گفت: بنیاد مستضعفان قبول کرد که از طرح ایجاد خط ال .آر.تی در مسیر بهارستان حمایت کند.

کلنگ‌زنی ساختمان 10 طبقه تازه پلاسکو در 29 دی

معاون شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد: شهرداری با بنیاد مستضعفان در خصوص پلاسکو با قوانین جاری عمل کرد منتها جهت اینکه ساخت پلاسکو پرسشها دیگری ایجاد نکند همه جوانب را سنجیده ایم.

اتمام بازبینی طرح تفصیلی تا آخر سال آینده

معاون معماری و شهرسازی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران از کلنگ‌زنی ساختمان 10 طبقه تازه پلاسکو در 29 دی خبر داد و گفت : ساخت ساختمان تازه پلاسکو حدود سه سال ط

وی از اتمام بازبینی طرح تفصیلی تا آخر سال آینده خبر داد و با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های پیش روی من مسئله بازبینی در طرح تفصیلی هست، گفت: طرح جامع و تفصیلی کم و بیش ، ناقص و کامل در طی سال های اخیر اجرا شده است ولی نتوانسته است توقعات را برآورده کند.

حجت افزود: تا انتهای سال ۹۷ باید دستورالعمل زندگی آینده در پایتخت کشور عزیزمان ایران در حوزه شهرسازی را در قالب طرح جامع تفصیلی ارائه کنیم.

کلنگ‌زنی ساختمان 10 طبقه تازه پلاسکو در 29 دی

حجت در ادامه در پاسخ به این پرسش که بازبینی در طرح تفصیلی چگونه خواهد بود، گفت: در طرح تفصیلی مداخلات زیادی صورت گرفته و شاهد انحراف در این طرح نسبت به طرح اولیه هستیم ولی جای پرسش است که آیا حتی اگر بر اساس طرح تفصیلی ارائه شده است اولیه کار پیش می رفت باز هم به آرزوی بزرگ هایمان می رسیدیم؟ که بر همین اساس شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در مصوبه ای به معاونت شهرسازی وقت شش ماهه داده تا میزان انحراف از طرح تفصیلی را گزارش دهیم ولی ما به دنبال آن هستیم که ببینیم آیا واقعا اهداف طرح تفصیلی در بلندمدت پاسخگوی همه نیازها است یا خیر؟ میزان انطباق پذیری آن با طرح جامع چقدر بوده است؟ و بر اساس طرح جامع و اهدافی که داشتیم به چه مقدار باید در طرح تفصیلی بازبینی صورت گیرد آیا که در بعضی از مناطق تا سال 1404 هر چه که باید ساخته شود، ساخته شده است هر چند که معتقدیم هنوز ظرفیت های پنهان در پایتخت کشور عزیزمان ایران زیاد است و شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران شهر سوخته نیست.

وی در مورد هشدار مدیر کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر در خصوص سرپیچی مناطق از بخشنامه شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: اخطار این عضو شورای شهر به جا بود آیا که هر چقدر در دستگاه عریض و طویل شهرداری دقیق باشیم باز هم ممکن است کار خطایی صورت گیرد ولی هیچ کدام از معاونین در صدد اینکه بخشنامه شهردار را کنار بزنند نیستند ولی ممکن است تخلف کوچکی در جایی کوچک انجام گیرد که به شدت مراقب هستیم.

بررسی پرونده برج ها به صورت خاص

معاون شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در پاسخ به این پرسش که چه تعداد پروانه ساخت ساختمان های بلندمرتبه در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران صادر شده است که هنوز مالک اقدام به ساخت آن نکرده به ایسنا گفت: کمتر از 100 ساختمان بلندمرتبه در پایتخت کارهایش انجام شده است یعنی پروانه دریافت و عوارضش را پرداخت کرده اند که از نظر حقوقی هیچ راهی نیست تا مانع ساخت و ساز این ساختمان های بلندمرتبه شویم هر چند که در بعضی از موارد عمر پروانه صادره گذشته و پروانه ابطال شده است است و در بعضی پرونده ها نیز مالک اقدام به اخذ جواز کرده ولی مبلغی را به عنوان علی الحساب پرداخت کرده که حقوق مکتسبه ایجاد نکرده است و من در این خصوص به تمام مناطق از جمله مناطق دو، پنج، 22 و … اعلام کرده ام که این نوع پرونده ها را شناسایی و دسته بندی کنند و در هر هفته در یک جلسه این پرونده ها را که به نام «مشکوک» نامگذاری کردم و بلاتکلیف هستند را بررسی کنیم تا یک راه برون رفت پیدا کنیم.

حجت با بیان اینکه بین تخلف و فساد تفاوت وجود دارد، گفت: بعضی افراد به خاطر منافع شهرداری ممکن است تخلفی را انجام دهند ولی پول را به حساب شهرداری ریخته باشند که به باعث کارهایی که انجام داده اند متخلف آشنا شده است و به قسمت پیگیری به تخلفات اداری معرفی می شوند ولی اگر مشخص شود که در تخلف فساد شخصی هم وجود داشته این دیگر رویه برخورد دیگری می طلبد و آمار دارم که تعدادی از افراد به قوه قضاییه معرفی شدند.

تعاونی های مسکن رها شده است دردسرساز شدند

وی با بیان اینکه من ضامن تمام کارهایی که در گذشته انجام داده اند نیستم، تصریح کرد: البته قرار است از این به بعد همه کارها به صورت براق بر روی سیستم شهرداری منعکس شود تا همه مردم آن را ببینند.

وی با بیان اینکه مسئله تعاونی مسکن شرکت ها و … دردسرساز شده، گفت: ما گرفتار تعاونی مسکن شرکت ها و … هستیم و نمی دانیم چه کنیم؟ از یک سو حقوق شهر را باید در نظر بگیریم و از یک سو حقوق مردم و ولی در کل ناتمام ماندن تعاونی های مسکن گرفتارمان کرده است.

پیشنهاد ایجاد حاشیه نازک سبز در حریم تهران

حجت در ادامه به مسئله حریم اشاره کرد و ادامه داد: حریم مسئله مهمی هست؛ آیا که میزان استقرار جمعیت در حریم بیش از خود شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران شده است و این مسئله شهر را ترساندن می کند و باید توجه خاص ای به حریم شود.

وی با بیان اینکه در بسیاری از مناطق حوزه خدمات و نفوذ شهرداری ها و استانداری ها مشخص نیست، گفت: با وزارت شهرسازی جلساتی برگزار کردیم که حداقل در لایحه قانونی که به مجلس می فرستند شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران و حریم آن را به طور مشخص نسبت به سایر شهرها در نظر بگیرند و با استانداری نیز توافق کردیم که در تفویض اختیار کاری نکنند که سودجویان به این مناطق بیایند. آیا که این مناطق نیازمند کنترل بیشتری به علت عدم تداخل سوء استفاده کنندگان است و باید استقرار لوازم مانیتورینگ را در این مناطق داشته باشیم. آیا که شبانه اقدام به ساخت و ساز می شود و حقوق مکتسبه ایجاد می کند و یا بعضی تعاونی ها نسبت به زمین های اطراف نظر دارند و بعضا با آنها درگیر می شویم و حتما باید قانون مشخصی در خصوص تعیین میزان حریم در مجلس به تصویب برسد هر چند که ما پیشنهاد ایجاد حاشیه نازک سبز دور حریم را در شورا مطرح کردیم که حداقل این حاشیه سبز حریم را مشخص کند.

امیدواریم ظرف چند ماه آینده مسئله زمانبر بودن صدور پروانه حل شود

حجت در ادامه با اشاره به تحول در نظام شهرسازی پایتخت اشاره کرد و گفت: پروسه طولانی صدور پروانه کم کردن خواهد یافت آیا که صدور پروانه دو مبحث دارد که یکی از آنها در داخل شهرداری و دیگری مربوط به موسسات بیرونی دخیل در صدور پروانه از جمله آتش نشانی است که مسیر را طولانی تر می کند که امیدواریم ظرف چند ماه آینده مسئله زمانبر بودن صدور پروانه حل شود.

وی در آخر با بیان اینکه متاسفانه به ساختمان ساختن فکر می شود، تصریح کرد: به تازگی مد شده است که سازندگان با راه اندازی بنری بابت مزاحمت های ایجاد شده است از اهالی عذرخواهی می کنند ولی جای پرسش است که همه حقوق همسایگان رعایت می شود؟ آیا سازنده به رفاه همسایگان نیز توجه می کند که ما باید به سمتی برویم که سازندگان به رعایت همه اصول پایبند شود.

واژه های کلیدی: ایران | پلاسکو | پروانه | ساختمان | شهرداری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog