ارزان کرده دانلود رییس جمهور بیست و سی

ارزان کرده: دانلود رییس جمهور بیست و سی دانلود فیلم رییس جمهور انتخابات اقتصاد فرهنگ

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ارزش پول ملی یک سوم شد، نقدینگی 3 برابر

معاون سابق بانک مرکزی می گوید : بهای دلار در ابتدای فعالیت آقای سیف 3500 تومان بود ولی امروز از 9 هزار تومان هم عبور کرده و به نوعی ارزش پول ملی به یک سوم کم کر

ارزش پول ملی یک سوم شد، نقدینگی 3 برابر

ارزش پول ملی یک سوم شد، نقدینگی 3 برابر

عبارات مهم : مرکزی

معاون سابق بانک مرکزی می گوید : بهای دلار در ابتدای فعالیت آقای سیف 3500 تومان بود ولی امروز از 9 هزار تومان هم عبور کرده و به نوعی ارزش پول ملی به یک سوم کم کردن پیدا کرده هست. نقدینگی هم از حدود 490 هزار میلیارد تومان به بیش از 1600 هزار میلیارد تومان زیاد کردن پیدا کرد.

به گزارش پول نیوز ؛تغییر سکاندار ساختمان میرداماد با با تصویر العمل هایی مثبت بازار همراه بود. ولی الله سیف در شرایطی بانک مرکزی را ترک کرد که بسیاری از کارشناسان اقتصادی از او به عنوان یکی از ضعیف ترین متولیان نظام پول و مالی یاد می کنند.

حیدر مستخدمین حسینی معاون سابق بانک مرکزی در حالیکه بااهمیت ترین وظیفه بانک مرکزی را حفظ ارزش پول ملی می داند، به پول نیوز گفت: بهای دلار در ابتدای فعالیت آقای سیف 3500 تومان بود ولی امروز بعد از 5 سال بهای دلار از 9 هزار تومان هم عبور کرده و به نوعی ارزش پول ملی به یک سوم کم کردن پیدا کرده و نقدینگی از حدود 490 هزار میلیارد تومان به بیش از 1600 هزار میلیارد تومان زیاد کردن پیدا کرده است .

ارزش پول ملی یک سوم شد، نقدینگی 3 برابر

امروز به علت سیاست های نادرست پولی و ارزی و زیاد کردن شکاف طبقاتی 90 درصد نقدینگی در اختیار 10 درصد از جامعه است.

او ادامه داد : تاریخ کشور عزیزمان ایران به خاطر شرایطی که آقای سیف جهت اقتصاد رقم زد او را به عنوان ناپخته ترین رییس کل بانک مرکزی هیچ گاه فراموش نمی کند. البته نباید فراموش کرد که مقصر شرایطی که امروز در بازار و اقتصاد کشور عزیزمان ایران ایجاد شده است تنها بانکی مرکزی نیست و مجموعه دولت در به وجود آمدن این اوضاع به نوعی دخیل هستند.

معاون سابق بانک مرکزی می گوید : بهای دلار در ابتدای فعالیت آقای سیف 3500 تومان بود ولی امروز از 9 هزار تومان هم عبور کرده و به نوعی ارزش پول ملی به یک سوم کم کر

این کارشناس بانکی با بیان اینکه در شرایط فعلی بااهمیت ترین ماموریت رییس تازه بانک مرکزی حفظ ارزش پول ملی هست، ادامه داد: اصلاح نظام بانکی به عنوان ماموریت خاص بانک مرکزی تلقی شود که تاحالا اجرای آن ابتر مانده هست. نه مجلس و نه دولت در سال های گذشته در این خصوص کاری نکردند و بانک مرکزی با خلق پول نقدینگی کشور را 3 برابر کرد .

معاون سابق بانک مرکزی با بیان اینکه بحران اقتصاد کشور عزیزمان ایران نقدینگی هست، ادامه داد: روزانه یک هزار میلیارد تومان به رقم نقدینگی اضافه می شود. پرداخت ۳۵ هزار میلیارد تومان به صندوق های مالی و اعتباری منحل شده، بی انضباطی مالی دولت، پرداخت یارانه نقدی به آحاد مردم، بحران نظام بانکی، کسری بودجه دولت، متعادل نکردن هر سال قیمت های حامل های انرژی و ارز و رکود حاکم براقتصاد همگی عوامل موثری در جهت رشد بی مهار قیمت نقدینگی به حساب می آیند. بر این اساس تا آخر امسال باید شاهد رشد تورم و تعمیق زیاد بعضی از بحران های پیش رو هم باشیم.

به باور این کارشنای اقتصادی، در شرایط فعلی درآمد حاصل از فروش نفت در اختیار دولت قرار گیرد و ارز حاصل از آن جهت اصلاح زیرساخت های کشور ، اصلاح معیشت مردم ، اصلاح درآمدهای مردم و تامین کالاهای اساسی در اختیار دولت باشد.همچنین دولت باید با راه اندازی بورس ارز و عرضه ارز حاصل از صادرات غیر نفتی که هر سال چیزی حدود 40 میلیارد دلار است ،ارز مورد نیاز دیگر بخش ها را مدیریت کند.

ارزش پول ملی یک سوم شد، نقدینگی 3 برابر

مستخدمین حسینی با تاکید بر اینکه با عوض کردن ادم ها مسئله اقتصادی حل نمی شود بلکه باید تفکر اقتصادی را اصلاح کند، ادامه داد: علت ندارد که درآمدهای حاصل از فروش نفت صرف تامین ارز مسافران شود و دولت به گردشگران خارجی یارانه بدهد. حالا وقت آن رسیده که این اشتباه اصلاح شود .

واژه های کلیدی: مرکزی | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog